Tag "Moravica"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Gjendje kaotike në NP Moravica

Ndërmarrja publike ”Moravica”,  këtë muaj po përballet me një kaos të funksionimit. Ndonëse ky institucion para disa muajve u rimëkëmb, ndërrimi i drejtorit ka bërë që kjo ndërmarrje të hyj

Lugina

Papërgjegjshmëri, hedhin mbeturinat dhe i ndezin, intervenon Moravica

Deponia e qytetit në mines ishte pressure nga zjarri. Ky akt vie nga qytetarë të pandërgjegjshëm të cilët në mënyrë tinëzare hedhin mbeturinat dhe I ndezin ato duke mos menduar

Lugina

(FOTO) Evitohet defekti, rikthehet furnizimi me ujë të pishëm

Një pjesë e konsiderueshme e qytetit ka mbetur pa ujë të pijshëm nga dita e djeshme. Bëhet fjalë për gypin kryesor në rrugën Ramiz  Sadiku në Preshevë, rrjet ky i