Tag "Organi i Perkohshem"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO)Vazhdojnë protestat  ndaj Organit të Përkohshëm në Preshevë-   Sh. K A. Krashnica  nuk i ndahen mjetet e parapara

Revoltë ndaj Organit të Përkohshëm kanë  shprehur sot edhe punëtorët e Shtëpisë së Kulturës Abdulla Krashnica në Preshevë të cilët në formë të organizuar në shenjë proteste në objektin e

Lugina

Rtv Presheva proteston kundër diskriminimit nga Organi i Përkohshëm, kështu duket ekrani i TVP

Ekrani i Rtv Presheva për 48 orë do të jetë me një fotografi statike në shenjë proteste ndaj diskriminit nga organi i përkohshëm i komunës së Preshevës. Redaksia e Rtp

Lugina

(VIDEO) Arifi konsilidon organet e pushtetit lokal në Preshevë, fton PDSH dhe PVD të jenë pjesë e organit të përkohshëm

Në mbledhjen e parë organi i përkohshëm në komunë të Preshevë ka sjellë disa vendimi për funksionimin e pushtetit lokal. Në këtë  mbledhjen është  konstatuar se nuk kanë qenë të

Lugina

PVD, këshilli i dhunshëm i imponuar nga Beogradi, parasheh edhe protesta gjithëpopullore

Partia për Veprim demokratik në konferencën e sotme për media ka dalë me qëndrime konkrete për situatën e krijuar në komunën e Preshevës pas emërimit të këshillit të dhunshëm në

Lugina

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq emëron Shqiprim Arifin kryetar të organit të përkohshëm të Preshevës

Qeveria serbe ka marrë vendim për emërimin e organit të përkohshëm në Komunën e Preshevës pas humbjes së shumicës nga pushteti lokal në Preshevë. Për kryetar të këti organi Kryetarja