Tag "PDSH"

Kthehu mbrapa
Lugina

Mustafa: Ftoj qytetarët të thërrasin me një zë “Duam çlirimin e Preshevës”

Kryetari i PDSH-së Ragmi Mustafa sot në një konferencë të mbajtur për media ka akuzuar rëndë pushtetin e Komunës së Preshevës sipas tij për një “shkathtësi për konvertimin e një

Lugina

(VIDEO) PDSH, PVD, BDL e UDSH me qëndrim të përbashkët kundër qeverisë së Serbisë mbi emërimin e organit të përkohshëm me në krye Shqiprim Arifin

PDSH , PVD , BDL dhe UDSH kanë dalë me qëndrim të përbashkët se nuk do të përkrahin organin e  përkohshëm të vendosur ditë më parë nga qeveria serbe mbi

Lugina

PDSH: Vendim denigrues i qeverisë, do të monitorojmë organin e përkohshëm në Preshevë

Partia Demokratike Shqiptare në Preshevë aktvendimin e qeverisë mbi emërimin e organit të përkohshëm në komunën e Preshevës e konsideron si një akt denigrues që i shërben destabilizimit edhe ashtu

Lugina

(VIDEO) Sadriu: PDSH nuk do t’i shërbej organit të përkohshëm të Preshevës

Ilir Sadriu, nënkryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë emërimin e Shqiprim Arifit për kryetar të organit të përkohshëm të komunës së Preshevës e ka quajtur skandaloz. Ai në deklaratë

Lugina

Edhe Zhunica pjesë e reformës, Hevzi Ramadani jep dorëheqje nga strukturat e PDSH-së

Kryetari nëndegës së PDSH-së në fshatin Zhunicë të komunës së Preshevës, Hevzi Ramdani ka dhënë dorëheqje nga strukturat e kësaj partie.Ai përmes një shkrimi dërguar redaksisë sonë ka arsyetuar vendimin

Lugina

Iniciohet grupi për reforma brenda PDSH-së – REFORMA me figura të reja politike

Duke konsideruar cenimin e demokracisë brenda subjektit politik sidomos gjatë zgjedhjeve të përgjithshme, pjesa dërmuese e ish kryesisë dhe njiherit këshilltarëve të kuvendit komunal , kanë marrë iniciativën për Reformimin