Tag "PVD"

Kthehu mbrapa
Lugina

PVD dorëzon listën e këshilltarëve, garon me numrin 5

Partia për Veprim Demokratik  ka dorëzuar listën e këshilltarëve komunal për zgjedhjet e 24 dhjetorit. Aktivistë të shumtë sot ishin prezent në komisionin komunal zgjedhor ku u dorëzuan mbi 1300

Lugina

PVD dhe BDL reagojnë ndaj diskriminimit të Rtv Preshevës nga Organi i përkohshëm

Ish kryetarja e Preshevës Ardita Sinani dhe njiherit kryetare e degës së PVD-ës në Preshevë, ka reaguar ndaj organit të përkohshëm të pushtetit lokal mbi diskriminimin e Rtv Presheva në

Lugina

PVD nominon Ardita Sinanin kandidate për kryetare të Preshevës

Dega e Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë mbajti mbledhjen e saj dhe diskutuan përgaditjet për zgjedhjet e parakohshme lokale të 24 dhjetorit. Kryetarja, Ardita Sinani foli para delegatëve të

Lugina

PVD, këshilli i dhunshëm i imponuar nga Beogradi, parasheh edhe protesta gjithëpopullore

Partia për Veprim demokratik në konferencën e sotme për media ka dalë me qëndrime konkrete për situatën e krijuar në komunën e Preshevës pas emërimit të këshillit të dhunshëm në

Lugina

(VIDEO) PDSH, PVD, BDL e UDSH me qëndrim të përbashkët kundër qeverisë së Serbisë mbi emërimin e organit të përkohshëm me në krye Shqiprim Arifin

PDSH , PVD , BDL dhe UDSH kanë dalë me qëndrim të përbashkët se nuk do të përkrahin organin e  përkohshëm të vendosur ditë më parë nga qeveria serbe mbi

Lugina

Pas mbledhjes së jashtëzakonshme të kryesisë, PVD delë me komunikatë

Partia për veprim Demokratik për mes një komunikate për media ka bërë të ditur se pas vendimit mbi organin ri të komunës së Preshevës, do të bojkotojë këtë organ por

WebTV

Zëri Politik – Znj.Ardita Sinani, kryetare e komunës së Preshevës (Video)

z. Ardita Sinani – Kryetarja e komunes se Presheves ne interviste per RTV ALDI ne emisionin Zeri Politik

Lajme Lugina

Xhemail Fazliu largohet nga PVD, tani këshilltarë i pavarur në kuvendin komunal në Preshevë

Xhemail Fazliu, ish-luftëtarë i UÇPMB-së jep dorëheqje të parevokueshme nga strukturat e PVD-së dhe nga grupi i këshilltarëve të kësaj partie pranë Kuvendin Komunal në Preshevë. Ai në rrjetin social