Tag "Real Madrid"

Kthehu mbrapa
Sport

Zidane zbulon listën e futbollistëve të ftuar për finalen ndaj Liverpoolit

Zinedine Zidane ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për finalen e Ligës së Kampionëve. Real Madridi dhe Real Madridi do të ndeshen mes vete në finalen e Ligës së

Sport

Interi ofron 50 milionë euro për Benzeman

Skuadra e Interit ka bërë gati 50 milionë euro për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzema gjatë kësaj vere. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja italiane

Sport

Reali kerkon lojtarin serb, por duhet ta bindë shqiptarin!

Real Madridi e ka në plan që të ndërroi gjeneratën duke sjellur lojtarë perspektiv. Sergej Milinkovic Savic raportohet të jetë dëshira e parë e Realit në verë. Ylli i Lazios

Sport

Asensio i shënon Las Palmasit, definitivisht ky është një nga golat më të bukur të sezonit (Video)

Real Madridi ka thelluar epërsinë ndaj Las Palmas në 2-0. Goli erdhi nga Marco Asensio në minutën e 57-të, kjo pasi spanjolli gjuajti fuqishëm nga një distancë e madhe. Spanjolli

Sport

UEFA zgjedh golin e Bale ndaj Dortmundit si më të mirin e javës në Ligën e Kampionëve (Video)

UEFA ka zgjedhur golin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, në ndeshjet e dyta të vlefshme për grupe.   Në mesjavën e kaluar apo më saktë të

Sport

(VIDEO) Reali gjen vazhdimësinë, me golat e Iscos fiton ndaj Espanyolit (Video)

Real Madridi ka fituar ndaj Espanyolit me rezultat 2-0 në La Liga. Los Blanocs ishin dukshëm më të mirë në këtë takim dhe ishte një fitore e lehtë. Vendasit filluan

Sport

Reali i humbur: Pa fitore, pa rekord dhe mentalitet fituesi në Bernabeu (Video)

Real Madridi ka humbur nga Real Betisi me rezultat 0-1, duke pësuar humbjen e parë sezonale. Los Blancos ishin më të mirë, por kundërshtarët u mbrojtën bukur dhe në fund

Sport

Kujt i duhet Ronaldo, i arti Asensio shpëton Realin me dy supergola (Video)

Real Madridi ka lëshuar pikët e para pasi barazoi me Valencian me rezultat 2-2 në Bernabeu. Los Blancos kaluan në epërsi me anë të djalit të mrekullueshëm, Marco Asensio (10′).

Sport

Bale “i paprekshëm”, nuk largohet nga Reali

Real Madridi raportohet se do të refuzojë shitjen e Gareth Bale gjatë kësaj vere, përkundër raportimeve rreth të ardhmes së tij. Mediat spanjolle së fundmi kanë raportuar se uellsiani ka