Tag "Reforma"

Kthehu mbrapa
Lugina

LRPDSH-ë: Mustafa është veteran i mashtrimeve dhe hajnisë

Pas konferencës për shtyp të kryetarit të PDSH-së Ragmi Mustafa, ka reaguar edhe Lëvizja për Reforma e PDSH-së në rrjetin social Facebook, ku ka quajtuar Mustafën si veteran rekord i

Lugina

(VIDEO) Sami Salihu , Lëvizja për Reforma me personalitete të reja profesionale dhe me perspektivë për vendin

Kryetari i grupit qytetarë të LRDPSH Sami Salihu ka deklaruar se Lëvizja për Reforma në një kohë shumë të shkurtër ka arrit të organizohet gjë që e ka dëshmuar  grumbullimi

Lugina

Edhe Zhunica pjesë e reformës, Hevzi Ramadani jep dorëheqje nga strukturat e PDSH-së

Kryetari nëndegës së PDSH-së në fshatin Zhunicë të komunës së Preshevës, Hevzi Ramdani ka dhënë dorëheqje nga strukturat e kësaj partie.Ai përmes një shkrimi dërguar redaksisë sonë ka arsyetuar vendimin

Lugina

Iniciohet grupi për reforma brenda PDSH-së – REFORMA me figura të reja politike

Duke konsideruar cenimin e demokracisë brenda subjektit politik sidomos gjatë zgjedhjeve të përgjithshme, pjesa dërmuese e ish kryesisë dhe njiherit këshilltarëve të kuvendit komunal , kanë marrë iniciativën për Reformimin