Tag "Rusi 2018"

Kthehu mbrapa
Sport

Andres Iniesta pensionohet nga kombëtarja e Spanjës

Andres Iniesta ka bërë të ditur se është pensionuar nga kombëtarja, pas eliminimit të Spanjës nga Kampionati Botëror. La Roja pësoi nga nikoqiri Rusia pas ekzekutimit të penalltive dhe ky

Sport

Belgjika publikon listën e futbollistëve të ftuar për Botëror – ftohet Januzaj, Nainggolan jashtë

Mesfushori i Romës nuk është pjesë e skuadrës së Belgjikës në Kupën e Botës. Trajneri Roberto Martinez, ka zbuluar listën paraprake prej 28 futbollistëve që do të ftohen për Kupën

Sport

Kroacia e ka publikuar listën zyrtare, emra të mëdhenj në botëror

Kroacia i ka zbuluar emrat që do të luajnë në Kampionatin Botëror, me futbollistë që vijnë nga kampionatet më të mëdha evropian.  Zlatko Dalic i ka zbuluar emrat e lojtarëve