Tag "Sami Salihu"

Kthehu mbrapa
Lugina

Kryetari LR PDSH, Sami Salihu takon Albin Kurtin

Në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje u takuam me kryetarin e LVV Albin Kurtin dhe deputetin Liburn Aliu. Kryetarin Kurti dhe deputetin Aliu i informuam për gjendjen e rëndë të shqiptarëve

Lugina

Salihu: Do mundohem të komunikojë me opozitën, e mirëkuptoj gjendjen e tyre

Kryetari i Lëvizjes për Reforma PDSH, Sami Salihu gjatë një interviste dhënë për titulli.com ka folur për diskutimet e nxehta që po bëhen brenda kuvendit komunal të komunës së Preshevës.

Lugina

(VIDEO) Salihu: Në Preshevë do të instalojmë një qeverisje të bazuar në transparencë

Besoj se kemi nevojë për një bashkëpunim më të zgjeruar në mënyrë që mos të kemi pengesë por të kemi ndihmesë në realizimin e disa reformave serioze, kështu u shpreh

Lugina

Kryetar LR-PDSH, Sami Salihu uron muslimanët për muajin e shenjtë të Ramazanit

Kryetari i LR-PDSH, njiherit i kuvendit komunal Sami Salihu me rastin e muajit të shenjtë të Ramazait ka uruar të gjithë besimtarët mulimanë në Luginë të Preshevës e më gjerë.

Lugina

Përplasje në mes kryetarit të Kuvendit Sami Salihu dhe kryetarit të PDSH-së Ragmi Mustafa (Video)

Seanca e IV-të ka vazhduar përsëri me konflikte,  ku këtë radhë protagonist ishin kryetari i kuvendit Sami Salihu dhe kryetari i PDSH Ragmi Mustafa. Debati ka eskaluar kur Ragmi Mustafa

Lugina

( VIDEO) LR-PDSH-ë me tubimin madhështorë hapë fushatën parazgjedhore

Lëvizja për Reforma në PDSH për mes një tubimin madhështorë ka hapë fushatën parazgjedhore duke prezantuar programin 4 vjeçar  për qeverisjen lokale në Preshevë. Para të pranishmëve ka folur kryetari

Lugina

Sami Salihu lideri dhe shpresa e re për Luginën

Lëvzija për Reforma (LR-PDSH), pas dorëzimit të dokumentacionit pran komisionit komunal zgjedhorë edhe zyrtarisht është certifikuar me nr 4 për zgjedhjet e parakohshme lokale të 24 dhjetorit.  Lëvizjes për reforma

Lugina

(VIDEO) Sami Salihu , Lëvizja për Reforma me personalitete të reja profesionale dhe me perspektivë për vendin

Kryetari i grupit qytetarë të LRDPSH Sami Salihu ka deklaruar se Lëvizja për Reforma në një kohë shumë të shkurtër ka arrit të organizohet gjë që e ka dëshmuar  grumbullimi

Lugina

Kryetari i LR PDSH Sami Salihu takim me përfaqësuesit e OSBE-së

Kryesuesi i këshillit inicues të LR-PDSH-së Sami Salihu, sot pati takim në Preshevë, me zëvendës shefin e misionit të OSBE-së Joseph Mellot si dhe shefin e zyrës në Bujanoc Giacomo

Lugina

Sinani e Salihu, teket dhe inatet e këshilltarëve do të sjellin pasoja të mëdha tek qytetarët, populli do ti gjykojë

Kryetarja e komunës së Preshevës Ardita Sinani dhe kryetari i kuvendit Sami Salihu kanë marrë pjesë në debatin e organizuar nga Qendra për avokim dhe zhvillim të demokracisë në Preshevë.