Tag "Serbi"

Kthehu mbrapa
Rajoni

Dialogu i bllokuar, tre muaj nga takimi i fundit

Megjithëse të dyja palët ishin dakorduar që pas pushimeve të verës të ketë një intensifikim të takimeve në kuadër të dialogut të Brukselit kanë kaluar tre muaj prej herës së

Rajoni

Arrestohet në Beograd snajperisti serb që mori pjesë në luften në Kosovë

Policia serbe ka ndërmarrë një aksion sot në Beograd të quajtur “Rrufeja”. Në aksion është kapur i dyshuari me emër, Danilo Tesiç, raporton kurir.rs 38-vjeçari akuzohej se në rrugët e

Lugina

(VIDEO) Çfarë ndodh sot me vajzat nga Shqipëria që po martohen në Serbi ?

Një hulumtim që nuk duhet humbur në Serbi e që sjell realitetin e vajzave nga Shqipëria te martuara vitet e fundit në këtë vend. Gjithçka e xhiruar përmes pajisjeve të

Lugina

(VIDEO) Berisha: Presheva po shpopullohet

Sali Berisha deklaroi se Serbia po shpopullon Luginën e Preshevës nga shqiptarët dhe synon të ripopullojë atë me refugjatë nga territore të tjera, jo vetëm të Ballkanit. “Për këtë qëllim,