Tag "SHBA"

Kthehu mbrapa
Rajoni

SHBA i përgjigjet Vulinit: Pavarësia dhe sovraniteti i Kosovës janë të përhershme

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Kyle Scott, kishte thënë se Qeveria e Kosovës “nuk është e ashtuquajtura qeveri, por është Qeveri e Kosovës, e cila është

bota

Ja si u errësua në SHBA (VIDEO)

Eklipsi i plotë solar e ka mahnitur SHBA-në. Një hije e madhe e hedhur nga Hëna teksa po kalonte pranë Diellit e përfshiu vendin, nga Oregoni në perëndim të Kartolinës

bota Lajme Lugina

Plani amerikan për mbrojtje nga Rusia, përfshin Kosovën dhe Shqipërinë (Video)

Zgjedhjet në disa vende të Ballkanit, por edhe krizat politike në disa të tjera, kanë qenë në fokus të diplomacisë ruse. Të shumta kanë qenë deklaratat e lëshuara pas zgjedhjeve