Tag "Shqiperi"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Çfarë ndodh sot me vajzat nga Shqipëria që po martohen në Serbi ?

Një hulumtim që nuk duhet humbur në Serbi e që sjell realitetin e vajzave nga Shqipëria te martuara vitet e fundit në këtë vend. Gjithçka e xhiruar përmes pajisjeve të

Sport

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë-Shqipëri

Federata e Futbollit të Kosovës [FFK] ka njoftuar se kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen miqësore mes Përfaqësueses së Kosovës dhe Kombëtares së Shqipërisë. Më 29 maj 2018 tifozët

Rajoni

Mbledhjet e qeverive të Kosovës dhe të Shqipërisë: Spektakël folklorik pa efekt ekonomik

Takimi në të cilin kryeministri Ramush Haradinaj do të marr pjesë nesër në Korçë, do të karakterizohet edhe me nënshkrimin e disa marrëveshjeve mes Kosovës e Shqipërisë. Megjithatë, njohësit e

Rajoni

Këta janë kundër kandidatët e Bashës për kryetar të PD-së

Në mesnatë mbyllet afati për paraqitjen e kandidatëve në garën për kryetar të Partisë Demokratike (PD). Burimet kanë bërë të ditur se deri më tani janë bërë të ditur tre

Lajme Rajoni

Ja cila parti i fiton zgjedhjet në Shqipëri?!

Sondazhi i AN1 për rezultatin e 25 qershorit vjen pasi një mori votuesish të pyetur, të cilët janë telefonuar personalisht me telefona statik dhe mobile si dhe janë pyetur me