Tag "Spanja"

Kthehu mbrapa
Sport

Andres Iniesta pensionohet nga kombëtarja e Spanjës

Andres Iniesta ka bërë të ditur se është pensionuar nga kombëtarja, pas eliminimit të Spanjës nga Kampionati Botëror. La Roja pësoi nga nikoqiri Rusia pas ekzekutimit të penalltive dhe ky

Sport

Spanja i shkakton humbjen e parë Panuccit si trajner i Shqipërisë (Foto/Video)

Spanja në xhiron e parafundit të kualifikueseve ka siguruar një biletë për në botërorin “Rusia 2018”.  Spanjollët triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin “Rico Perez” të Alicantes kundër Shqipërisë me