Tag "Suarez"

Kthehu mbrapa
Magazina Sport

KUSH ISHIN TË FTUARIT NË DASMËN E MESSIT

Qyteti i Rosario mbrëmë mirëpriti disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit, respektivisht ish lojtarët e Barcelonës dhe të tashmit. Arsyeja ishte dasma e Lionel Messit me Antonella Roccuzzo. Mysafirwt lojtarë të ftuar në dasmën e argjentinasit ishin Sergio Busquets, Jordi Alba, Carles Puyol, Cesc Fabregas, Xavi Hernandez dhe Samuel Eto’o, duke u paraqitur së bashku për një fotografi në pistën e aeroportit. Teksa ata u bashkuan me Alejandro Echevarria, kunatin e Joan Laporta, në një avion privat, ish-portieri