Tag "Teatri"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Zyrtarizohet themelimi teatrit profesionist në Preshevë me hapjen e festivalit ditët e komedisë shqiptare

Mbrëmë në Preshevë është hapur festivali ditët e komedisë shqiptare Presheva 2017. Hapjen e festivalit e kanë bërë aktorët Preshevar me shfaqjen Maratonistët ndërsa kjo natë ishte e veçantë pasi

Lugina

(VIDEO) Edhe zyrtarisht themelohet Teatri i Preshevës

Ditë më pare kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi kishte takuar aktorët nga Presheva, të cilëve u kishte dhënë premtimin se do të themelonte Teatrin. Ky akt historik edhe zyrtarisht është

Lugina

Aktorët e Preshevës akoma pa teatër, kryetari Arifi zotohet për realizimin e projekteve madhore kulturore

Themelimi i teatrit dhe projektet kulturore kanë qenë temë diskutimi në takimin e sotëm të realizuar nga kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi me aktorët Preshevarë. Kryetari i Preshevës ka thënë