Tag "UÇPMB"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Përkujtohet ish luftëtari Nasuf Ajdini i cili para dy viteve humbi jetën në mënyrë tragjike

Familjarë , miq , bashkëluftëtarë dhe shumë qytetarë nga Lugina e Preshevës sot kanë përkujtuar vdekjen e ish luftëtarit të lirisë Nasuf Ajdini nga Rahovica. I ndjeri kishte ndërruar jetë

Lugina

Pushohet nga puna ish luftëtari i UÇPMB-ës në Bujanoc, reagon shoqata

Samet Iseni, me një përvojë rreth shtatëvjeçare, në Radiotelevizionin e Bujanocit, pushohet nga puna, me arsyetimin se kjo shtëpi mediale, nuk ka nevojë për veprimtarinë e tij, në fushën e

Lugina Opinione

OPINION – Ismet Kadriu, vlerat e luftës dhe politika në Preshevë

Komandantë, invalidë, ushtarë veteran të luftës, dhe ju përkrahës të denjë të luftës së UÇPMB-së, Duke pasur parasysh gjendjen tuaj, situatën e mëhershme dhe gjendjen aktuale, rrethanat politike, akuza, shpifjet,