Tag "uji"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Komuna siguron cisterna me ujë të pishëm, apel ndaj ndezjes së zjarreve dhe keqpërdorimit të ujit  

Anëtarët e shtabit për situata të jashtëzakonshme sot ka mbajtur takim me kryetarët e bashkësive lokale dhe të besuarit e sigurisë civile. Qëllimi i takimit ka qenë situata në vend,

Rajoni

(VIDEO) Pamje të rënda te Kepi i Rodonit, gjarpri përlan peshkun

Pasi të shikoni këtë video, të gjithë do të tregoni më shumë kujdes kur laheni në det. Konkretisht  bëhet fjalë për një video të xhiruar te plazhi i Kepit të

Lugina

(VIDEO) Apel qytetarëve – sanksionohet keqpërdorimi i ujit dhe ndezja e zjarreve

Temperaturat e larta ne vendin tonë kanë mobilizuar institucionet përkatëse lokale e republikane. Edhe shtabi për situata të jashtëzakonshme në Preshevë ka marrë masat preventive ndaj temperaturave të larta, ndezjes

Lugina

(FOTO) Evitohet defekti, rikthehet furnizimi me ujë të pishëm

Një pjesë e konsiderueshme e qytetit ka mbetur pa ujë të pijshëm nga dita e djeshme. Bëhet fjalë për gypin kryesor në rrugën Ramiz  Sadiku në Preshevë, rrjet ky i