Tag "VV"

Kthehu mbrapa
Lugina

Kryetari LR PDSH, Sami Salihu takon Albin Kurtin

Në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje u takuam me kryetarin e LVV Albin Kurtin dhe deputetin Liburn Aliu. Kryetarin Kurti dhe deputetin Aliu i informuam për gjendjen e rëndë të shqiptarëve

Rajoni

Sejdiu: Serbia do ta zhvillojë bujqësinë në Kosovë

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka thënë se është pikërisht Serbia ajo e cila do të zhvillojë bujqësinë dhe industrinë tonë të përpunimit të ushqimit. “Diçka për qeverinë PANSrpska. Kosova

Rajoni

VV, Qeverisë: Mos t’ju shkojë ndërmend të sillni “temat e mëdha” – Zajednicën, Demarkacionin e Kosovën C

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook ka thënë se “ata që e duan pushtetin më shumë se Kosovën e formuan Qeverinë pasi morën lejen nga Beogradi”. “QEVERI AUTOKRATËSH E

Rajoni

VV e LDK do të marrin qeverinë

Takimet mes LDK-së e lëvizjes “Vetëvendosje” duket se i kanë kthjelluar edhe më shumë qëndrimet e të dy taborëve politikë. Ata kanë vendosur të hapin një kaptinë të re që