Tag "Zgjedhjet"

Kthehu mbrapa
Rajoni

KSHZ: BDI UDHËHEQ NË 12 KOMUNA, LSDM UDHËHEQ NË SHKUP DHE NË 50 KOMUNA

Nga 98,22 për qind të votave të përpunuara ose nga 3.418 gjithsej 3.480 vendvotime kandidatët për kryetar komune nga LSDM-ja udhëheqin në 50 komuna, nga VMRO-DPMNE në nëntë, BDI-ja me

Lugina Opinione

Presheva nuk është dashur të shkojë në zgjedhje!

Presheva, nuk ka pas nevojë e as arsye të shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme, ky Kuvend nuk asi luksi të shkoj në zgjedhje. Në vend që të punohet dhe të

Lugina

Shqiprim Arifi kundër zgjedhjeve partiake (Dokument)

Ish-Kryetari i komunës së Preshevës dhe kryetari i Alternativës për Ndryshim (APN), Shqiprim Arifi ka injoruar kërkesën e shumicës së nëndegëve të partisë së tij për kuvend zgjedhor, që do

Opinione

Katastrofa që po çmonton PD-në, demokratët bojkotuan ofertën e Bashës

Gazetari Blendi Fevziu në një analizë të rezultatit të parë pas numrimit te gjysmës së kutive në rang vendi dhe trendit të fitores së PS-së, shkruan se gjithë sa ndodhi

Lajme

Numërimi mbyllet në 18:00. PS vulos fitoren me 74 mandate

Janë duke u numëruar 14 kutitë e fundit në dy KZAZ e mbetura në Tiranë përkatësisht votat e Njësisë nr 5 dhe votat e Njësisë nr 9. Po kështu po

Lajme Rajoni

Shqipëria votoi

43.8 për qind është pjesëmarrja në këto zgjedhje parlamentare sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Si rezultat i pjesëmarrjes së ultë të qytetarëve, KQZ e Shqipërisë ka vendosur ta shtyjë për

Lajme Rajoni

Ja cila parti i fiton zgjedhjet në Shqipëri?!

Sondazhi i AN1 për rezultatin e 25 qershorit vjen pasi një mori votuesish të pyetur, të cilët janë telefonuar personalisht me telefona statik dhe mobile si dhe janë pyetur me