Tag "zjarret"

Kthehu mbrapa
Lugina

(VIDEO) Apel qytetarëve – sanksionohet keqpërdorimi i ujit dhe ndezja e zjarreve

Temperaturat e larta ne vendin tonë kanë mobilizuar institucionet përkatëse lokale e republikane. Edhe shtabi për situata të jashtëzakonshme në Preshevë ka marrë masat preventive ndaj temperaturave të larta, ndezjes